A közös alap sosem volt kérdés, hiszen a Braining Hubot a Stylers hozta létre a piaci igényekre reagálva, azonban a két vállalat egy darabig viszonylag elkülönülten működött. A 2019-es év egyik legfontosabb momentuma az volt, hogy egy irodába is költöztek, így most már együtt építik a közösségüket, hogy még hatékonyabbá váljanak külön-külön és együtt is. A tavalyi évről és a jövőre vonatkozó tervekről Gönczy Gábor és Laczkó Gábor mesélt.
„Már 2017 végén megfogalmazódott az igény, hogy az egy cégcsoporthoz tartozás ne csak szólam legyen, hanem a valóság, és ezáltal jobban ki tudjuk aknázni egymás adottságait is. Ennek fontos állomása volt az, hogy beköltöztünk egy nagy, 900 m²-es irodába, ahol mind a fejlesztő cég, mind a képzési centrum működik” – kezdte a beszélgetést Gönczy Gábor, a Stylers alapítója és CEO-ja.
„A Braining Hub képzései erős utánpótlásbázisként szolgálnak a Stylers számára, az oktatók pedig a cég olyan munkatársai, akik mindennap dolgoznak az oktatott technológiákkal, így olyan tudást adnak át a hallgatóknak, amely valóban naprakész” – tette hozzá Laczkó Gábor a Braining Hub alapítója és CEO-ja.
Szoros kötelék
Az előző év egyik legjobb példája az együttműködés elmélyítésére a HVG360 projekt volt. Ez az első előfizetéses alapú online magazin itthon, amelyhez a Stylers komplex szoftverfejlesztési feladatokat végzett, de az együttműködés során felmerült az igény arra is, hogy a HVG munkatársai is alaposabb tudással rendelkezzenek az üzemeltetéshez – itt került a képbe a Braining Hub és az általuk megvalósított Docker és Vue.js vállalati képzések.
Az előfizetéses modell a Stylers számára nem volt ismeretlen terep, hiszen több ilyen projekten is dolgoztak már az Egyesült Államokban. „Ez egy nagyon erős adottságunk: az amerikai projektjeinken keresztül jól rálátunk arra, hogy milyen technológiák, milyen erőforrások kerülnek előtérbe a piacon, amiből a Braining Hub is profitálni tud. A képzésekről kikerülő juniorok közül pedig van, aki nálunk kezdi el a fejlesztői pályát, hiszen nem véletlenül éppen olyan tudással rendelkezik, amelyre nálunk is szükség van” – mondja erről Gönczy.
2019 dióhéjban
A már említett HVG360 mellett a Stylers egy VR kapszula fejlesztésébe is belekezdett, amellyel a teljes 4D élmény átélhető: vízcseppek, illatok, szellők is tartoznak hozzá; illetve egy hologram kivetítő szoftver kutatás-fejlesztésében is részt vett a cég, C++ technológiát alkalmazva. Szintén idén indult el egy olyan platform fejlesztése, amelyen spirituális témák jelennek majd meg különböző tartalomgyártóktól, akiknek már vannak kész anyagaik, de eddig hiányzott a megfelelő felület ahhoz, hogy megfelelően tudják értékesíteni ezeket. Az Egyesült Államokban pedig tovább folytatódott a Deepak Chopra és Oprah Winfrey által fémjelzett e-commerce vonal, miközben az új ügyfelek és projektek is megérkeztek.
Mindemellett főleg nagyvállalati szegmensben tovább folytatódik azon szoftverek fejlesztése és üzemeltetése, amelyek partnereik munkafolyamataikat segítik. Az ELMŰ digitalizációjában is aktív szerepet vállalTAK különböző vállalatirányítási szoftvereikkel.
A Braining Hub esetén az induláskor jellemző bootcamp tanfolyamok mellé felzárkóztak a vállalati képzések, és megjelent a palettán az SSC-k működési elvére épülő képzésmenedzsment is. Előbbi esetén az oktatók egy vállalatnál felismert hiány pótlásában segítenek a már meglévő alkalmazottaknak, utóbbi pedig arról szól, hogy egy másik cég nevében eljárva szervezik meg a toborzás-kiválasztás-képzés folyamatát, akár teljes egészében is.
„A teljes cégcsoport sikerének záloga a jó csapat, ami nem csak a szakmai felkészültséget jelenti, éppen ezért a saját belső tréningjeinken mind a soft, mind a technológiai skillek területével foglalkoztunk. A projekt menedzsereink motivációs tréningen vettek részt, de asszertív kommunikációs tréning is volt az előző évben, hogy hatékonyabb lehessen a munka” – összegezte Gönczy.
„Nem akarjuk beskatulyázni magunkat”
A jövőre nézve fontos célkitűzés, hogy a lehető legváltozatosabb projektek érkezzenek, amelyekhez minden esetben kifejezetten az adott feladatra összeválogatott csapattal indulhatnak neki. A növekedés természetesen szintén elengedhetetlen, de ez nem feltétlenül abban mérendő, hogy hány fővel bővülnek a cégek.
„Ha mégis létszámban kellene meghatározni a tervezett növekedést, akkor azt mondanám, hogy a jelenlegiről szeretnénk eljutni a 60 főig” – mondta Gönczy, majd hozzátette, hogy a hazai piacon egyre inkább a nagyvállalati szektorból kerülnek ki az ügyfeleik, és a 2020-as évben is ezt szeretnék tovább erősíteni.
Természetesen vannak olyan területek, amelyekkel különösen szívesen foglalkoznának, ezeket Laczkó Gábor nevesítette is: „Az AI, a machine learning, a big data mind olyasmik, amikben szeretnénk még jobban elmerülni, és szerencsére már volt is erre lehetőségünk például a HVG360 esetén.”
Az amerikai piacot tekintve Gönczy hozzátette: „A San Diego Tech Hub közösség további építése mind a sales, mind a tudásmegosztás miatt kiemelt fontosságú, de a Stylers és a Braining Hub is rengeteg olyan tudást halmozott fel, amelyeket akár online webinarok formájában is szeretnénk majd megosztani.”
Egy biztos: a 2019-es év sem volt unalmasnak mondható, és legalább ilyen mozgalmasnak ígérkezik a 2020-as is!