A hvg360 a jól ismert HVG digitális előfizethető hírmagazinja – lényegében úgy kell elképzelni, mint a Spotify-t, vagy a Netflixet, csak ezen a felületen nem zenét, vagy filmeket kapunk a pénzünkért, hanem híreket.

Felmerül a kérdés, hogy mégis miért fizessünk ezekért, ha egyszer úgyis minden fent van az interneten? Erre a felületre nem a reggeli koccanásokról, a forint árfolyamról vagy parlamenti felszólalásokról szóló rövid híranyagok kerülnek fel, hanem tartalmasabb, elemzőbb cikkek és videók. A hvg360-on olyan exkluzív tartalmakhoz férhetünk hozzá, amelyek máshol nem, vagy csak jóval később érhetők el. Jelenleg havi előfizetéses rendszerben működik az oldal, és amíg él az előfizetés, addig az összes tartalomhoz korlátlan a hozzáférés.

A felület a frontendjének a fejlesztéséhez kérte  a segítségünket HVG, valamint az ehhez  kapcsolódó Google pályázat dokumentációjához.

A UI/UX munkákat egy harmadik cég készítette, a backenddel pedig a megrendelő saját csapata foglalkozott, vagyis kész végpontokat kaptunk, amikre rá kellett építenünk a megtervezett megjelenést. A frontend fejlesztéséhez a Vue.js frameworköt használtuk kifejezetten a megrendelő kérésére. A HVG projekt indulásakor kezdte elsajátítani ezt a technológiát, így kifejezetten hasznos volt számukra a Braining Hub által biztosított Vue.js továbbképzés.

Mivel ez a framework számunkra viszont nem volt újdonság, a fejlesztés a tervezett ütemben zajlott és nem voltak komolyabb nehézségek. Ami kifejezetten érdekessé tette a munkát, az a TypeScript alap, aminek köszönhetően típusosabb, és könnyebben tesztelhető lett a rendszer, ami a projekt záró fázisában és a minőségbiztosítás terén is okozott némi könnyebbséget.

A projekt során a megrendelői igények folyamatosan változtak, de az agilis módszertannak köszönhetően, két fejlesztővel tíz hét alatt sikerült elvégeznünk a munkát. A megrendelői oldalon is jól kezelték a változó körülményeket, mivel ők is tisztában voltak vele, hogy egy ilyen léptékű fejlesztés esetén ritka az, hogy minden végig az eredetileg megtervezett módon zajlik.

Az ilyen feladatoknál tehát kifejezetten előnyaz agilis megközelítés. Jó alapot teremt és meggyorsítja a munkafolyamatot, ha a módszertant nem kell megismertetni a megrendelővel. Így a folyamatos, heti demózás során mindig időben derültek ki azok a dolgok, amik változásokat követeltek meg a tervekhez képest.

A megbízóval való jó kapcsolatot nem lehet eléggé hangsúlyozni egy ilyen jellegű fejlesztés során.  Ha adottak a feltételek az őszinte kommunikációhoz és ahhoz, hogy mindkét fél átlássa a másik igényeit, akkor lehet igazán hatékonyan együtt dolgozni. A hvg360 projekt esetén pedig minden adott volt a harmonikus közös munkához.