Lassan mondhatjuk, hogy néhány éves hagyományra tekint vissza ProTechtor vezetői meetup eseményünk, amelyből idén októberben a harmadik került megrendezésre a Stylers Group és a Braining Hub szervezésében. A ProTechtor célja mindig is az volt, hogy új perspektívákat nyisson meg résztvevői előtt a vezetői eszköztár bővítésével kapcsolatban, így a legutóbbi, ezúttal online platformon megvalósuló rendezvényen is nagyszerű, vezetésben széleskörű tapasztalatra szert tett szakemberektől tanulhattunk. 

Négy különböző életutat és történetet ismerhettünk meg, amelyekben fontos szerepet játszottak a csapatok és a döntések. Nem mindennapi előadókkal boncolgattuk a modern menedzsment titkait: velünk volt Kemény Dénes válogatott vízilabdázó és mesteredző, Peer Ákos, az ELMŰ-ÉMÁSZ Társaságcsoport Digitális és Projekt portfolió vezetője, Nádai Gábor, a Bitrise Engineering Managere, valamint Porkoláb Imre, a katonai képességfejlesztés és innovációs stratégia szakértője. 

Mi kell ahhoz, hogy egy ötletből valóság legyen, egy ötletből működő termék? Hogyan hoz döntést éles helyzetben egy katonai vezető? Mivel motiválja kollégáit egy újgenerációs IT vezető? Hogyan vezeti olimpiai döntőig csapatát egy mesteredző? Többek között ezeket a témákat érintettük a Laczkó Gábor (Stylers Group, Braining Hub) által vezetett interaktív eseményen, ahol vendégeink is irányíthatták a beszélgetések és előadások menetét kérdéseikkel. 

A rendezvény legfontosabb tanulságát egyszerűen összefoglalhatjuk: az eredményes vezetésnek valójában egyetemes szabályai vannak, melyek nem csak elsajátíthatóak és fejleszthetőek, hanem szinte bárhol jól kamatoztathatóak. A sikeres vezetővé válás felé vezető út mind a négy előadónk számára hosszú és tanulságos volt, és saját bevallásuk szerint az első lépést az önismeret és az ideális „útitársak” kiválasztása jelentette. Abban pedig egyetértettek, hogy a vezetés egy önálló szakma, melyhez a gyakorlatban szerzett ismereteken túl tudatosság és alázat kell, és fontos az is, hogy megtaláljuk az egyensúlyt a tekintélyen, illetve a kölcsönös bizalmon alapuló vezetési stílus között.

Ahogy az előadásokat hallgattuk, az is egyértelművé vált számunkra, hogy a csapatmunka sikere szempontjából nem elhanyagolható komponens a kémia, a megfelelő csapatösszetétel, a közös nyelv vagy a másokba vetett bizalom sem, és az is fontos, hogy a vezető a kis „győzelmeket” is a csoport közös erőforrásává alakítsa, illetve feloldja az esetleges generációs ellentéteket. 

Mindezeken túl napjainkban számos újféle kihívással kell szembenézniük a vezetőknek, hiszen a világjárvány nyomást gyakorolt a digitalizációra, így a legtöbb iparágban gyorsabban következtek be olyan változások, amelyekre nem minden szervezet volt felkészülve. A tudatos stratégia, a biztos jövőkép, a folyamatos vezetői jelenlét, elköteleződés és kommunikáció fontosabbak, mint valaha, illetve kulcsfontosságú szerepük van azzal kapcsolatban, mely vállalat tud sikeres maradni. 

A nagy érdeklődésre való tekintettel a jövőben igyekszünk még nagyobb gyakorisággal szervezni a ProTechtorhoz hasonló online szakmai rendezvényeinket. A következő alkalomra október 29-én kerül sor, itt a résztvevők egy konkrét sikertörténetet ismerhetnek meg: első eseményünk vendége Gábossy Ákos, aki társaival Magyarországról tört be az amerikai szórakoztatóipar egy olyan szegletébe, amely akkor még csak a szárnyait bontogatta.